T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Haydarpaşa Lisesi

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA GÜNÜ

Bilindiği gibi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kanunun yürürlüğe girmesi, ülkemizde kişisel verilerin korunması alanında yeni bir dönemin başlamasına neden olmuştur.

Gelişmeler bununla sınırlı kalmamış, Kurumumuz ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği içerisinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde 1 Eylül 2018 tarihli ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MEB Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan düzenleme ile "Kişisel Verileri Koruma Kulübü" kurulması ve 7 Nisan gününün "Kişisel Verileri Koruma Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

Kişisel Verileri Koruma Günü’nün amacı; kişisel verilerin korunması konusundaki farkındalığı artırmak, veri koruma bilincini zihinlerimize yerleştirmek ve veri koruma kültürünün bireyler arasında yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bunun yanında, ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençlerin ilgisini bu yöne çekmek ve onların veri koruma kültürüyle yetişmelerini sağlamak da bu günün amaçları arasındadır.

KVKK web sitesindeki haberin tamamı ve ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız=>

 7 Nisan Kişisel Verileri Koruma Günü kapsamında okulumuzda pano çalışması yapılarak bilgilendirme yapılmıştır. Okul web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden gerekli açıklayıcı bilgiler verilerek bu konuda farkındalık oluşturulmuştur.

08-04-202408-04-2024

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 08.04.2024 - Güncelleme: 08.04.2024 19:14 - Görüntülenme: 85
  Beğen | 0  kişi beğendi